Terakkililer Prof Dr. Tunç Bozbura’yla Buluştu

Tarih: 15.02.2018

Tepeören Yerleşkemizden lise 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerimiz, 22. Kariyer Günlerimiz çerçevesinde 13 Şubat Salı günü Bahçeşehir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tunç Bozbura’yla bir araya geldi. Bozbura öğrencilerimize “Geleceğin İş Dünyasına Hazırlanmak” konulu bir konferans verdi.

Bu konferansta Bozbura, farklı nesillerin iş yaşamına, teknolojiye ve hatta hayata uyum sağlamalarının değişiklik gösterdiğini, geleceğin iş dünyasına hazırlanan gençlerden beklentilerin de bu doğrultuda eskiye oranla değiştiğini vurguladı. Geleceğin iş dünyasında başarılı olmak için gençlerin geliştirmesi gereken becerilerinin; liderlik, takım çalışması, olumsuzluklara rağmen mücadele etme gücü, iletişim, yaratıcılık, zaman yönetimi ve stratejik düşünme olduğunu aktardı. Bu becerileri desteklemek için gençlerin, akademik çalışmaların yanı sıra sosyal faaliyetlere, kulüp çalışmalarına ve sosyal sorumluluk projelerine önem vermeleri gerektiği üzerinde durdu.

Bozbura, dünyaca tanınan şirketlerin eleman seçiminde ele aldıkları ve önemsedikleri konuların neler olduğunu anlattı ve bu konuları öğrencilerimizle tartıştı.

Konferansta öğrencilerimiz Bozbura’ya geleceğin iş dünyası hakkında birçok soru sorarak, bu konudaki bakış açılarını zenginleştirme fırsatı buldu.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimiz, öğrencilerimizin üniversite ve meslek seçimlerinde doğru karar verebilmelerine yardımcı olmak için her yıl tüm seneye yayarak Kariyer Günleri etkinlikleri düzenliyor.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım