Terakkili Öğrencilerle Geleceğin İnsan Kaynakları Eğilimi ve Kariyer Planlaması

Tarih: 23.01.2018

Levent Yerleşkemizden lise 9 ve 11. sınıf öğrencilerimiz, 22. Kariyer Günlerimizde 18 Ocak Perşembe günü “Geleceğin İnsan Kaynakları Eğilimi ve Kariyer Planlaması” adlı konferansta Bilgi Üniversitesi Tanıtım ve Kurumsal İlişkiler Daire Başkanı Murat Saydam’la buluştu.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimizin düzenlediği konferansta Saydam; konferansında kariyer planlamasının yaşamın tümüne yayılan bir süreç olduğunu, bu sürecin kişinin yaşam deneyimleri ile şekillendiğini, deneyimlenen her türlü yaşantının o kişi için farklı seçenekler yaratabildiğini vurgulayarak,  bu seçeneklere yönlenirken öğrencilerimizin kendi ilgi ve yeteneklerini tanımasının önemini vurguladı.

Eğitim hayatında; lise yaşantısının üniversite seçimine katkısının yanı sıra üniversiteli olmanın, üniversiteyi yaşama ve deneyimlemenin meslek yaşamına katkılarından bahsetti. Üniversite hayatında sosyal ilişkilerin önemine değinen Saydam, akademik becerilerin yanı sıra sosyal becerilerin öneminin altını çizerken, kulüplerde çalışmanın, sosyal sorumluluk projelerinde görev almanın gelecekteki iş yaşamına yansımalarının etkisinden söz etti.

Hoş bir deneyim yaşatarak öğrencilerimizi 20 sene sonraki hayallerine yolculuk yaptırdığı konuşmasında, 9 öğrencimizi sahneye alarak onlara hayallerini paylaşma fırsatı tanıdı.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimiz, öğrencilerimizin üniversite ve meslek seçimlerinde doğru karar verebilmelerine yardımcı olmak için her yıl tüm seneye yayarak Kariyer Günleri etkinlikleri düzenliyor.

Bu yıl gerçekleşecek diğer 22. Kariyer Günleri etkinliklerimiz: “Üniversitelerin Bursluluk Programları”,  “Başarı Öyküsü”, “Dekanlarla Buluşma: Mesleğe Göz Kırpmak”, “Üniversite Terakki'de: Tadımlık Dersler”, “Ders Seçim Konferansı”, “Meslek Gözlem Çalışmaları”, “Meslek Tanıtımları” ve “Tercih Konferansı”.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım