Terakkili Öğrencilerden Sunumlar...

Tarih: 15.03.2018

Her iki yerleşkemizde ortaokul 6. sınıf öğrencilerimiz; hazırlıklı sunum becerilerini geliştirmek, güzel ve etkili konuşabilmek için Türkçe derslerinde hazırladıkları konuşmalarını görsellerle destekleyerek sundu. 6. Sınıflarda her öğrencinin katılımıyla düzenlenen bu etkinliğin sonucunda her sınıftan sunum ölçütlerine göre seçilen sınıf temsilcileri, performanslarını Şubat sonu ve Mart’ın ilk haftası düzenlenen yarı finalde sergiledi. Finale kalan öğrencilerimiz; toplumda farkındalık yaratmak amacıyla “sosyal medya, küresel ısınma, engellilerin yaşadıkları sorunlar, Türkçenin yanlış kullanımı…” konularında hazırladıkları konuşmalarını 9 Mart Cuma günü “Benim de Söyleyeceklerim Var” etkinliğinde gerçekleştirdi.

Konuşmacı öğrencilerimiz, her iki yerleşkede de jüri üyeleri tarafından sunum ölçütlerine göre değerlendirildi. Tepeören Yerleşkemizde Ahmet Vural Özbay (6A) “Oyun ve Oyuncaklar” konulu konuşmasıyla üçüncü, Derin Demirtaş (6B) “Hayvan Hakları” konulu konuşmasıyla ikinci, Nehir Kale (6A) “Oyun ve Oyuncaklar ” konulu konuşmasıyla birinci oldu.Levent Yerleşkemizde Nar Kuruyazıcı (6I) “Sosyal Medya Bağımlılığı” konulu konuşmasıyla birincilik, Elif Sural (6D) “Türkçenin Yanlış Kullanımı” konulu konuşmasıyla ikincilik, Selin Saraçoğlu (6C) “Engellilerin Yaşadığı Zorluklar ve Çözüm Önerileri” konulu konuşmasıyla birincilik elde etti.

Yapılan etkinlikle öğrencilerimiz; bir konuyla ilgili araştırma ve sorgulama yapabilme, konuşurken beden dilini, ses ve mimiklerini etkili kullanabilme,  dinleyicileri ikna etme ve sunum yapabilme becerilerini sergilemiş oldu.


SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım