Terakkili Gençler Yelkenli Tekne İnşa Ediyor

Tarih: 05.02.2018

Levent Yerleşkemizden Denizcilik Kulübü öğrencilerimiz 2016 yılının Kasım ayında başladıkları 5 metrelik pirat sınıfı yelkenli tekne imalatı çalışmalarında sona yaklaşıyor.

Denizcilik Kulübümüzün düzenlediği Yelken Eğitimi Kampı’na katılan lise öğrencilerimiz, kendi yaptıkları bir yelkenliyle denizde yol almayı hayal etti. Denizcilik Kulübümüzde öğrencilerimize rehberlik eden Fizik Öğretmenimiz Ahmet Astepe de onların hayaline ortak olarak, yelkenli teknenin inşası için çalışmalara başladılar. Öğrencilerimiz ilk olarak inşa edecekleri yelkenli tekne için plan araştırması yaptı. Bu araştırmalar sırasında gerekli malzemeleri nasıl temin edeceklerini, tekne inşası konusunda uzman olan kişilerden nasıl yararlanabileceklerini de öğrendiler.

Öğrencilerimiz gerekli hazırlıkları tamamladıktan sonra okulumuzun marangozhanesinde gerçekleştirdikleri teknenin omurga imalatı aşamalarını buradan görebilirsiniz.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım