Terakkili Gençler TIMUN'da Dünya Sorunlarını Tartıştı

Tarih: 12.12.2017

Her iki yerleşkemizden lise MUN (Model United Nations) Kulübü öğrencilerimiz, 30 Kasım – 3 Aralık tarihleri arasında Üsküdar Amerikan Lisesinin düzenlediği “Köprüler İnşa Etmek” temalı TIMUN (Turkish International Model United Nations) 2017 Konferansına katıldı. Birleşmiş Milletler çalışmalarının simülasyon yoluyla öğretildiği konferansta Terakkili gençler, İnsan Haklarından Çevreye, Ekonomiden Siyasiye kadar yer aldıkları komitelerde çeşitli okullardan öğrencilerle birlikte dünya sorunlarını tartıştı.

Konuların ağırlıklı olarak Afrika ile ilgili olduğu konferansta; TTMUN (Terakki Tepeören Model United Nations) Kulübümüzden öğrencilerimiz Ata Taşman (12A) dava yönetim kadrosunda yer alırken, Umay Sezen Acar (11D) da yargıç oldu. Alara Bağcı (11A) Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Bürosunu temsilen Danışma Kurulundaydı. Uras Efe Kâhya (12B) Çevre Komitesi oturum başkanlığında görev aldı.

Haberin ayrıntılarını buradan okuyabilirsiniz.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım