Terakkili Gençler Atatürk’ü Konuştu

Tarih: 15.11.2017

Her iki yerleşkemizde Terakkili öğrenciler, Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde 10 Kasım Cuma günü “Gençler Atatürk’ü Konuşuyor” adlı bir panel düzenledi. Öğrencilerimiz, konu seçiminden planlamaya, sunum hazırlığından panelist olmaya tüm aşamaları kendilerinin hazırladığı etkinlikte nitelikli bir akademik tartışma yürüttüler.

Tepeören Yerleşkemizde Atatürk’ü Anma etkinliğimiz iki bölümden oluşuyordu. İlk bölümde öğrencilerimizin hazırladığı, tüm Terakkililere yöneltilen Atatürk’le ilgili sorular ve cevaplardan oluşan video gösterildi. Ardından panelimiz, lise öğrencilerimizin şu konulardaki sunumlarıyla gerçekleşti: Senay Songur (11 B) ve Sıla Deniz Gömleksiz (11 D) “Atatürk ve Hümanizm”, Kemal Hilmi Turşuoluk (11 A) “Atatürk Milliyetçiliği Günümüz İçin Bize Ne Söyler”, Kayra Kaplan (11 A) “Atatürk’ün Etkilendiği Yazarlar”, Ayberk Tunay Salkım (11 A) “Atatürk ve Aydınlanma”. Anmamız öğrencimiz İzem Genç’in (Hz B) yazdığı Atatürk şiirinin okunmasıyla sona erdi.

Levent Yerleşkemizde “Atatürk ve Cumhuriyet’in Kazanımları”nın ele alındığı panelde ise lise öğrencilerimizden Ayşenur Tuncer (12 D) “Cumhuriyet Döneminde Kadının Toplumsal Hayatta Yer Alması”,  Ege Gönülcan (12 D) “Atatürk Devrimlerinde Toplumsal Taban Sorunu”, Ateş Yersu (12 D) “Cumhuriyet’in Kazanımları İçinde Köy Enstitülerinin Yeri” ve Ali Talip Akkök (12 C) “Cumhuriyet Dönemi Atılımlar ve Devletçilik” başlıklarında sunum yaptılar.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım