Terakkili Delegeler Kararnamelerini Başarıyla Komitelerinden Geçirdi

Tarih: 07.03.2018

TTMUN (Terakki Tepeören Model United Nations) Kulübümüzde bir rekora daha imza atan delegelerimiz, MUNDP’18 konferansında toplamda 26 gündem maddesi üzerine hazırlamış oldukları kararnameleri komitelerinden yeterli oy alarak tartışmaya açtı ve 23 kararnameyi komitelerinden geçirmeyi başardı.

TTMUN Kulübü öğrencilerimiz, ikinci dönem etkinlikleri kapsamında Koç Okullarının düzenlediği MUNDP’18 (Model United Nations Development Programme) konferansına katıldı. Şubat sonu gerçekleşen ve dört gün süren MUNDP’18 konferansının bu yıl ana teması “Avrupa ve Orta Asya” olarak belirlenmişti. 12 ayrı komitede 32 ayrı gündem maddesinin tartışıldığı MUNDP’18 konferansına yurt içi ve yurt dışından 38 okuldan gelen 600’den fazla öğrenci katıldı.

TTMUN Kulübü öğrencilerimiz MUNDP’18 konferansında altı ayrı Kalkınma Komitesinde Fransa, Romanya ve Polonya ülkelerini temsil etti. Ayrıca Tarihi Komite, Orta Asya Sorunu Danışma Paneli, Uluslararası Adalet Divanı, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı, Ekonomik ve Sosyal Konular Özel Komitesi ve Güvenlik Konseyi olmak üzere altı ayrı özel komitede de yer aldılar. Öğrencimiz Uras Efe Kahya (12A) ise Birleşmiş Milletler Endüstriyel Gelişme Örgütünde (UNIDO) oturum başkanlığı yaptı.

Haberin ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım