Terakki’de Kısa Film Yarışması

Tarih: 28.12.2017

Her iki yerleşkemizden lise 9. sınıf öğrencilerimiz, Cahit Arf’ı Anma Haftası etkinlikleri kapsamında 21 Aralık Perşembe günü Terakki Vakfı Kültür Merkezi K1’de kısa film yarışmamıza katıldı.

Lise Matematik Bölümümüzün düzenlediği yarışmanın amacı ünlü matematikçilerin hayatları, çalışmaları ve bilimsel yaklaşımları hakkında öğrencilerde farkındalık yaratılmasıydı. Bu yarışma, öğrencilerimizin akran ve disiplinler arası çalışmalar yaparak hazırladıkları, ünlü matematikçilerin hayatlarını ve matematiğe olan katkılarını yansıtan filmler yer aldı.

Öğrencilerimiz önce, verilen yönerge doğrultusunda ünlü matematikçilerin hayatlarını ve matematiğe katkılarını bireysel olarak araştırarak, raporlandırdılar. Daha sonra yaptıkları araştırmaların ışığında gruplar halinde birer kısa film hazırladılar. Çalışmalarını önce sınıflarında arkadaşlarına sundular. Ardından, arkadaşlarının oylarıyla en başarılı seçilen kısa filmler, Terakki Vakfı Kültür Merkezi K1’de tüm 9. sınıf seviyesinden öğrencilere izletildi ve filmler bağımsız bir jüri tarafından değerlendirildi.

Yarışmada Tepeören Yerleşkesi 9A sınıfı öğrencilerimiz Ekin Su Yalız, Cansu Köseoğlu, Selin İskender’den oluşan grup Birinci; Levent Yerleşkesi 9B sınıfı öğrencilerimiz Yaren Çimen, Efe Haşhaş, Muhittin Efe Kocadağ, Zeynep Oktar, Cemil Mert Atay’dan oluşan grup İkinci; Levent Yerleşkesi fen lisesi 9 Fen sınıfı öğrencilerimiz Perihan Yıldız Topal, Sıla Su Çağlar, Onur Sertgil, İdil Birgül ve Mehmet Buğra Turan’dan oluşan grup Üçüncü oldu.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım