Anadolu’dan Esintiler

Tarih: 19.01.2017

LEVENT

Sanat Galerimiz,  Ocak ayında sanatseverleri Sefer Öztürk’ün ‘Anadolu’dan Esintiler’ adlı sergisi ile buluşturuyor. Sanatçı, Anadolu’nun doğasını, kırsal kesim yaşantısını ve yerel motiflerini coşkulu bir renk ve kompozisyon anlayışı ile tuvaline yansıtıyor. 

1950 yılında Afyon’da doğan sanatçı, MÜGSF Resim Bölümü’nden 1973 yılında mezun oldu.

1967 yılında, Devlet Resim ve Heykel Sergisi’ne ‘eseri kabul edilen en genç sanatçı’ unvanına sahiptir. İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde dekoratör ressam olarak da çalışan Öztürk’ün, yurtiçi ve yurtdışında, resmi ve özel koleksiyonlarda eserleri bulunmaktadır. Birçok ödülün sahibi olan sanatçı, kişisel ve karma onlarca sergiyle eserlerini sanatseverlerle paylaşmış ve paylaşmaya devam etmektedir.   

Sanatçı dünyasını; çizgiler, renkler ve lekelerle oluşan bir anlatımın içinde yansıtır. Sefer Öztürk de yalnızca objeleri değil, tam anlamıyla yaşamı; renkler, çizgiler, lekelerle algılayan ve özümseyen sanatçıdır. O’nun evreni her kişilikli sanatçıda olduğu gibi kendine özgüdür. İnce duyarlılıklar içinde, hiç bir şeyi incitmeden, aşırılıklara kaçmadan, çarpıcı anlatımlardan uzak, bir anlamda dingin akıp durur… 

Usta sanatçının; emeğin ve Anadolu sevdasının aktığı sürprizlerle dolu özgün ve özgür eserlerini kaçırmamanız dileğiyle…

Sergi Açılış Tarihi
19 Ocak, Perşembe 18.00

İletişim
İrem Günaçtı / Sanat Galerisi Sorumlusu
 +90 212 3510060 / 344             

www.terakkisanat.com

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım