Anadolu Masalları

Tarih: 30.11.2018

Terakki Sanat, 6 Aralık 2018 - 26 Ocak 2019 tarihleri arasında, Sema Çulam’ın ‘’Anadolu Masalları’’ sergisine ev sahipliği yapıyor.1951 yılında İzmir’de doğan Çulam, yağlı boya çalışmalarına ortaokul yıllarında başladı. 1976-1977’de İzmir Devlet Resim Heykel’de Turgut Pura’nın desen çalışmalarına 2 yıl boyunca katıldı. 1978-1979’da İzmir-Buca Eğitim Enstitüsü Resim Bölümüne devam etti. 2000 yılında Uluslararası Kadınlar Birliği ve Kültür Bakanlığının ortaklaşa düzenlediği Uluslararası Resim Yarışmasında 45 ülke içinde birinci olmasıyla birlikte sanat hayatına tarzını değiştirerek devam etti.

Yaşadığımız coğrafyanın zengin kültürü ve bu topraklar üzerinde yüzyıllar boyunca varlığını idame ettirmiş medeniyetler, Sema Çulam’ın resimlerine ilham kaynağı olmuştur. Anadolu gelenekleri, yaşam ve çevre etkileşimleri, toplumsal ve sosyal olayları titizlikle tuvallerine yansıtmış olup; aynı zamanda doğayı ve tarihi koruyarak sahip çıkılması gerektiğini savunan kompozisyonlar oluşturmuştur.

Sanatçının, Anadolu sevdasının aktığı eserlerini kaçırmamanız dileğiyle…

Sergi Açılış Tarihi
6 Aralık 2018, Perşembe 18.00

İletişim
İrem Günaçtı / Sanat Galerisi Sorumlusu
+90 212 3510060 / 344             

www.terakkisanat.com

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım