Terakki Ortaokulu - Tepeören

TERAKKİ, Levent Yerleşkesindeki çağdaş tesislerinin ardından, bugüne kadar eğitimde elde ettiği başarıları ve bu başarıları getiren tüm değerleri aynen koruduğu ikinci yerleşkesini 2014 – 2015 öğretim yılında Tuzla/Tepeören’de hayata geçirdi. Çağdaş eğitim ve mimarlık ilkelerini teknolojik yenilikler ve çevreci yaklaşımla birleştiren bir eğitim alanını eğitim dünyasına kazandırdı.

Terakki Vakfı Okulları, 2014 – 2015 öğretim yılından beri anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise olarak ikinci yerleşkesi Tepeören’deki tesislerinde hizmet verir. Fen bilgisi ve bilişim teknolojileri laboratuvarları, seramik, fen ve proje atölyeleri, satranç sınıfı, resim ve müzik derslikleri ile Terakki, öncü bir eğitim kurumu olma özelliğini sürdürür.

Tuzla ilçesine bağlı Tepeören Yerleşkemizin 68.166 m2 arsa alanı, 46.000 m2 kapalı alanı ve 54.379 m2 açık alanı vardır. Yerleşkemizde iki adet kapalı spor salonu, atletizm sahası, kapalı ve açık yüzme havuzları, masa tenisi ve squash salonları bulunur. Çok amaçlı 650 kişilik büyük bir kültür merkezi de yer alacak.

Tepeören Yerleşkemiz Uluslararası LEED Gold Sertifikalı

Tepeören Yerleşkemizde anaokulu, ilkokul ve ortaokul binalarımız, LEED Gold Sertifikası aldı.

Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik (Leadership in Energy and Environmental Design - LEED), çevreye duyarlı binalarla daha sağlıklı ve sürdürülebilir bir gelecek yaratmayı amaçlayan Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (United States Green Building Council – UGSBC) tarafından oluşturulmuş bir yeşil bina derecelendirilme sistemidir.

Binalarımız şu kategorilerde değerlendirildi: Sürdürülebilir Araziler, Su Verimliliği, Enerji ve Atmosfer, Malzeme ve Kaynaklar, İç Mekan Kalitesi, Tasarımda İnovasyon ve Bölgesel Öncelik Kredileri. 

Yerleşkemizin çevreye uyum sağlamasının yanı sıra binalarımız, öğrencilerimizin benimseyeceği sıcak bir eğitim ortamında öğrenmelerini en verimli şekilde gerçekleştirebilmeleri için yapılandırıldı.

Binalarımızda öğrenme ortamlarımız, gün ışığından maksimum seviyede yararlanıyor. Sınıf ortamlarımızın havalandırması da filtre edilmiş taze havayla beslenerek karbondioksitin olumsuz etkilerinden, polen ve tozdan korunuyor. Yerleşkemizde biriken yağmur suları, 2000 ton’luk su sarnıcında toplanarak yeniden kullanım için depolanıyor. Foto voltaik panellerle elektrik ihtiyacımızın önemli bir kısmı güneş enerjisinden sağlanıyor. Ayrıca aydınlatmada kullanılan led armatürlerle ciddi bir elektrik tasarrufu gerçekleştiriliyor.

Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi Sürdürülebilirlik Teşvik Ödülü

Tepeören Yerleşkemiz, Türkiye’deki inşaat sektörünün sürdürülebilir ilkelerle gelişimine öncülük eden Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği’nin (ÇEDBİK) 20 – 21 Şubat 2014 tarihlerinde üçüncüsünü düzenlediği “Sürdürülebilirlik - Sınırları Aşmak” temalı Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi’nde Sürdürülebilirlik Teşvik Ödülü’nün sahibi oldu.

En İyi Eğitim Binası/Kampüsü Ödülü

Tepeören Yerleşkemiz, 6 Kasım Salı günü gerçekleşen Sign of the City Awards’ta “En İyi Eğitim Binası/Kampüsü (Tamamlanmış)” ödülüne layık görüldü. Projesi Sepin Mimarlık tarafından gerçekleştirilen yerleşkemize bu ödül, “eğitim binasında sürdürülebilir ve işlevsel yeni bir ölçek yaratılarak sade bir mimariyle başarılı bir çözüm ortaya çıkartılması nedeniyle” verilmiştir.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım