Kayıt Kabul

5.-6.-7.-8. Sınıf Öğrenci Kayıt-Kabul Kriterleri

5.-6.-7.-8. sınıflarda okulumuzda öğrenim gören öğrenciler her öğretim yılı sonunda okul yönetimi tarafından belirtilen sürelerde kayıt yenilemek zorundadırlar.

5.-6.-7.-8. sınıflara dışarıdan kayıt olmak isteyen öğrencilere Düzey Belirleme Sınavı uygulanır. Sınav sonucuna göre, kontenjan açığı kadar öğrencinin kaydı yapılır.

Madde 14- Belirtilen kayıt takvimi süresinde kayıt başvurusunda bulunmayanlardan, daha sonra başvuru yaptıkları takdirde dilekçe alınır.

Madde 15- Kesin kayıt işlemleri sonunda kontenjan açığı bulunduğu takdirde dilekçe sahiplerine, okul yönetimi tarafından belirlenen tarihte, birinci sınava eşdeğer yeni sınav hakkı tanınır ve sınavda başarılı olan öğrencilerin kesin kaydı yapılır.

Madde 16- Öğretim yılı içinde, oluşabilecek öğrenci nakil kayıt başvuruları; kontenjan açığı bulunduğu takdirde aday öğrenciye uygulanacak olan Düzey Belirleme Sınavı başarısına göre kabul edilir.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım