Terakkililerin Nesin Matematik Köyü Gezisi

Tarih: 21.04.2017

Her iki yerleşkemizden ortaokul 5 ve 6. sınıf öğrencilerimiz, 12 - 15 Nisan tarihleri arasında İzmir Şirince’de bulunan Nesin Matematik Köyü’ndeydi.

Ortaokul Matematik Bölümümüzün düzenlediği gezide Prof. Dr. Ali Nesin’le tanışan öğrencilerimiz, üç gün boyunca matematik dersleri aldı. Dersler esnasında, üst düzey becerilerini geliştirmeye yönelik matematik problemlerine yoğunlaşarak, sistemli düşünebilme ve yazabilmenin, sonuca ulaşmadaki önemini fark ettiler. Bir problemin çözümü için emek vermenin, pes etmemenin, keşifler yapabilmek ve başarıya ulaşabilmek için ne kadar önemli olduğunu kavradılar.

Matematik köyünde geçirdikleri süre için, tabaklarına sadece yiyecekleri kadar yemek alan, yemek bitiminde tabağını temizleyip kaldıran, kendi yatağını ve odasını temiz tutmanın sorumluğunu taşıyan öğrencilerimiz, Nesin Matematik Köyü’nde çok özel, inanılmaz ve unutamayacakları keyifli günler geçirdiklerini ifade etti. Boş vakitlerinde satranç turnuvası yapan, masa tenisi oynayan, piyano çalan ve dinleyen öğrencilerimiz dünya mirası olarak kabul edilen tarihi Efes antik kentini de gezme fırsatı buldu.

Etkinlikle ilgili tüm fotoğrafları görmek için tıklayınız.Nisan 2017

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım