Terakkililerin Deney Yarışması

Tarih: 16.03.2018

7. Sınıflar Arası Deney Yarışmamız, her iki yerleşkemizde 7 Mart Çarşamba günü gerçekleşti. Fen laboratuvarlarımızda düzenlenen, 5, 6 ve 7. sınıf konularını kapsayan deneylerin yer aldığı yarışmada tüm 7. sınıflarımız kendi sınıflarını temsilen üç arkadaşını seçti. Katılım için gönüllülük şartının arandığı yarışmada her takım 3 öğrenciden oluştu.

Yarışmada Tepeören Yerleşkemizde 7A sınıfını temsilen Fidel Doğu Kılıçkap, Murat Atasoyu, Efe Özyılmaz Birinci oldu. Levent Yerleşkemizde 7I sınıfını temsilen Sena Vardar, Erdem Sanver, Alp Yıldız Birinci7H sınıfını temsilen Osman Draman, Sinan Halefoğlu, Ece Ünver İkinci oldu. Üçüncülüğü ise 7D ve 7B sınıflarımız paylaştı: 7D’den İpek Karaarslan, Mina Özkan, Oğuz Akbaş; 7B’den Toprak Akyiğit, Deniz Esat Dölarslan, Yeşim Yavru.


Yarışmada deneyin amacını anlama, deney basamaklarına karar verebilme, deneyi uygulayabilme, deneyi zamanında tamamlayabilme, etkili deney raporu yazabilme gibi değerlendirme kriterlerinin yanında, takım çalışması, iletişim dili ve bilimsel süreç becerilerinin değerlendirildiği kriterler de vardı. Değerlendirmeyi, Fen Bilimleri öğretmenlerimizden oluşan bir komisyon yaptı. Katılan tüm öğrencilerimiz katılım belgelerini aldı.


SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım