Terakkililerin Batı Karadeniz, Batı Anadolu ve Kapadokya Gezileri

Tarih: 11.06.2018

Terakkili öğrenciler, 1 – 3 Haziran tarihleri arasında Ortaokul Sosyal Bilimler Bölümümüzün organize ettiği Batı Karadeniz, Batı Anadolu ve Kapadokya gezilerine katıldı.

Levent Yerleşkemizden ortaokul 5. sınıf öğrencilerimiz, Sosyal Bilgiler dersinin “Kültür ve Miras” ünitesi kapsamında çevresindeki ve ülkemizdeki doğal varlıkları, nesneleri, yapıtları tanımak için Safranbolu ve Amasra’yı gezdi.

Her iki yerleşkemizden ortaokul 6. sınıf öğrencilerimiz, İlk Çağ uygarlıklarının kurulduğu bölgeleri ve bu uygarlıklardan günümüze kalan kültürel mirası yerinde inceledi. Bergama Antik Kenti’ndeki Akropol ve Athena Tapınağı, Priene Antik Kenti, Didim Apollon Tapınağı, Efes’te Efes Antik Tiyatrosu ve Yamaç Evleri, Şirince Köyü, Lidya uygarlığının başkenti Sardes Antik Kenti ve Lidya Nekropolü’nü ziyaret etti. Priene Antik Kenti’nde, Türkçe dersinde okumuş oldukları “Ege Kıyılarından Eski Zaman Masalları”nda yer alan “Asklepios ve Devacı Yılanları” adlı mitolojik hikâyeyi canlandırdılar. 7. sınıf öğrencilerimiz ise Kapadokya’da Uçhisar, Göreme, Avanos, Ürgüp, Çavuşin Kasabası, Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi, Narlı Krater Gölü, Kaymaklı Yeraltı Şehri, Tuz Gölü ve Ihlara Vadisini gezdiler. Bu gezide tarih ve doğanın iç içe geçerek, bütünsel bir güzellik sergilediği beldeleri ve bölgede yaşamış uygarlıkların zenginleştirdiği kültürel birikimi tanıdılar.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım