Terakkililerden Bilim ve Teknoloji Üzerine Sunumlar

Tarih: 02.04.2018

Levent Yerleşkemizden ortaokul 6. sınıf öğrencilerimiz, Bilim ve Teknoloji Haftası kapsamında 22 Mart Perşembe günü Fen Bilimleri öğretmenlerimiz Hülya Yeşilyurt, Serkan Aytaç ve mezunumuz Batuhan Esirger’in bilim ve teknoloji ile ilgili son yıllarda gerçekleşen gelişmeleri içeren sunumlarını izledi.

Terakki Vakfı Kültür Merkezi K2’de gerçekleşen bu etkinlikte Yeşilyurt, 2016 yılında Amerika’da Uzay ve Roket Merkezi’nde (Huntsville - Alabama) düzenlenen Honeywell Öğretmenleri Uzay Kampında (HESA - Honeywell Educators Space Academy) yaşadığı deneyimlerini ve uzay bilimlerinde yapılan deneysel çalışmaları aktardı. Öğrencilerimiz, uzayda en uzun süre kalan Scott Kelly’nin ikizler deneyiyle ilgili detayları ve bu deneyin amacının ve sonuçlarının NASA’nın Mars’a insanlı yolculuk planları ile ilgili olduğunu fark etti.


Aytaç, 4. Sanayi Devrimi, robotik ve yapay zeka ile ilgili gelişmelerden bahsetti. Esirger ise “Geleceğin Teknolojileri”ni kendi üretimlerinden ve deneyimlerinden yola çıkarak anlattı.Öğrencilerimiz Güneş Ekin Öner (6F), Gizem Umut Turan (6G), Burak Kırali (6C) ve Kerem Topaloğlu (6B) en yüksek puanı elde eden öğrencilerimiz oldu ve sahnede sürpriz bir şekilde çağrılarak öğretmenlerinden hediyelerini aldılar.SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım