Terakkililer Dr. Yavuz Samur’la Matematik Oyunları Tasarladı

Tarih: 05.03.2019

Levent Yerleşkemizde 6 ve 7. sınıf seviyesindeki Yaratıcı Zihinler Kulübü öğrencilerimiz, Şubat sonunda Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Teknolojisi Y.L.P. Koordinatörü Öğretim Üyesi Dr. Yavuz Samur’la buluştu.

Türkiye’nin farklı illerinde, farklı okullarda öğrenci, öğretmen ve velilerle buluşan, “Teknoloji Bağımlılığı ,“Oyunlaştırma”, “Eğitimde Oyun” ve “Eğitsel Oyun” başlıklarında seminerler düzenleyen Samur, önce öğrencilerimizle kendi yaş gruplarına uygun dijital oyunları seçmelerinin önemini konusunda sohbet etti. Ardından, kendi oyun tasarımlarını yaparken dikkat etmeleri gereken dinamikleri ve incelikleri anlattı.

Etkinlik sırasında gruplar halinde matematik oyunları tasarlayan öğrencilerimiz, kendi hayal güçlerini kullanarak oyun platformlarını çizdiler; platformlarına engeller, bonuslar ve sürprizler eklediler. “Kesir “ ve “Ondalık Gösterimler” konuları kazanımlarını içeren soru kartları ve eğlenceli sürpriz kartları ile oyunlarına öğrenme ve heyecan kattılar.


SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım