Terakkililer Almanya, İsviçre ve Fransa’yı Kapsayan Bilim ve Kültür Gezisi Yaptı

Tarih: 31.05.2018

Her iki yerleşkemizden ortaokul 8. sınıf öğrencilerimiz, 22 - 26 Mayıs tarihleri arasında Almanya-İsviçre-Fransa’yı gezdi.

Öğrencilerimiz ilk gün Sttutgart’da bulunan Mercedes-Benz ve Porsche müzelerini gezdi. İkinci gün; Zürih’de bulunan FİFA binası, EHT Zürih Üniversitesi, Bern şehrine gittiler. Gezinin üçüncü günü, Nestle Çikolata Fabrikası ve CERN (Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi) Kampüsünü ziyaret ettiler. Dördüncü gün G’ruyere köyü, Montrö Chillon Şatosu ve Cenevre’yi dolaştılar.

Öğrencilerimiz son gün, Cenevre Patek Phillippe Saat müzesini gezdikten sonra Cenevre’ye yakın mesafede bulunan Fransız kasabası Annecy’de gölde ve şehirde bisiklet gezisi yaptılar.

Bu gezi programında yer alan Zürih Teknik Üniversitesi ve CERN kampüsü ziyaretleri ile öğrencilerimiz parçacık fiziği hakkında ortaöğretim seviyesinde temel bilgileri yerinde edindiler. CERN araştırmaları hakkında farkındalık kazandılar ve meraklı, araştırmacı, çalışkan olmanın akademik kariyer için önemini içselleştirdiler.

 


 

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım