Terakkili Kaşifler Keşiflerini Paylaştı

Tarih: 14.06.2018

Levent Yerleşkemizden Ortaokul Kaşifler Kulübü öğrencilerimiz, "Kaybolan Semtler: Geçmişten Günümüze Fener Balat" adlı projelerini 12 Haziran Salı günü 6. sınıf seviyesinden arkadaşlarına, öğretmenlerine ve velilerine sundu.

Öncelikle Sosyal Bilgiler öğretmenlerimiz PMIef Türkiye gönüllülerinden Proje Yönetim Süreciyle ilgili eğitim aldılar. Aldıkları eğitim doğrultusunda Kaşifler Kulübü’nü kurarak, kulüp öğrencilerine süreçle ilgili eğitim verdiler.

Öğrencilerimiz PMI (Project Management Institute) standartlarına uygun çalışacakları proje konusunu seçtiler ve PMI aşamalarına göre yapılandırdılar. Proje adı, üyeleri, amacı ve kurallarıyla proje kimlik kartını oluşturup, proje konusunu “Kaybolan Semtler: Geçmişten Günümüze Fener – Balat” olarak belirlediler. Yaptıkları beyin fırtınasıyla proje alt konu başlıklarını seçtiler, zihin haritasını oluşturdular, araştırma yöntem ve tekniklerini belirlediler, proje aktivite ağacını oluşturdular, proje takvimini belirlediler ve çalışmayı başlattılar.Haberin ayrıntılarını buradan okuyabilirsiniz.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım