Terakkili Deleger, JMUN 2014 Konferansındaydı

Tarih: 30.03.2014

LEVENT

Sosyal Etkinlik Kulübümüz Terakki JMUN (Junior Model United Nations), 28 - 29 Mart tarihlerinde SEV Okulları’ndaki Birleşmiş Milletler çalışmalarının simülasyon yoluyla öğretilmesini sağlayan JMUN 2014 konferansına 6 ve 7. sınıflarımızdan 12 öğrenciyle katıldı.

Kulüp öğrencilerimizden İnci Temur (6B), Ayşenaz Kahveci (6B), Sude Metin (6B), Can Yıldız (6D), Tibet Tunaboyu (6D), Bora Akal (6H), Güneşhan Kıldıran (6H), Buse Şevval Aslan (6I), Selin Pınarer (7B), Umut Uçak (7C), Gülce Tanış (7F), Eda Güçhan (7I), sosyal etkinlik kulübü öğretmenlerimiz Öznur Türk ve Sian Fairley ile beraber katıldıkları konferansta Türkiye, Suriye, Arjantin ve Güney Kore’yi temsil ettiler.

"Suriye Çözümleri" temalı konferans süresince öğrencilerimiz Politika, İnsan Hakları, Silahsızlanma, Sosyal İlişkiler, Çevre, Ordu, Demokrasi, Cinsiyet Ayrımcılığı, Refah ve Sağlık konularında Irak delegelerini temsil ederek, bu konulardaki çeşitli sorunlara çözümler ürettiler.

Kulübümüzden iki öğrencimiz genel oturumda bütün diğer katılımcılar önünde “Hatay’a Yardım” ve “Suriye’de Silahsızlanma” konularında konuşmalar yaparak üretilen çözümlere katkıda bulundu. Konferans sonunda bütün öğrencilerimiz, SEV okulları tarafından verilen sertifikalarını almaya hak kazandılar.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım