Terakkili Delegelerin KOÇ JMUN Konferansı

Tarih: 17.03.2017

Her iki yerleşkemizden ortaokul JMUN (Junior Model United Nations) Kulübü 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerimiz, 10 – 12 Mart tarihleri arasında düzenlenen Koç JMUN Konferansı’na katıldı. Birleşmiş Milletler çalışmalarının simülasyon yoluyla öğretildiği ve küresel sorunların ele alındığı bu konferans “Dünyayı Birleştirmek: Barışı Savunmak ve Desteklemek” temasıyla Koç Okullarında gerçekleşti.

Levent Yerleşkemizden öğrencilerimiz Birleşik Krallık’ın, Tepeören Yerleşkemizden öğrencilerimiz ise Etiyopya’nın delegeliğini yaptı. Terakkililer; Güvenlik Konseyi, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komisyonu ve Uluslararası Adalet Divanı gibi çeşitli komitelerde Görüş Bildirgesi ve Yasa Tasarısı hazırladılar.

Konferansta; “Çin Denizi ve Keşmir Bölgesi Sorunu”, “Az Gelişmiş Ülkelerdeki Çocuklar için Ücretsiz, Eşitlikçi ve Kaliteli Eğitim Sağlanması”, “Nükleer Testler”, “Tüm Dünyada Kadınların Bilim ve Mühendislik Alanına Katılımlarını Artırmak” gibi birçok konuyu tartıştılar.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım