Terakkili Delegeler Hisar JMUN 2016'daydı

Tarih: 23.12.2016

Her iki yerleşkemizden ortaokul JMUN (Junior Model United Nations) Kulübü öğrencilerimiz, 15 – 18 Aralık tarihleri arasında bu yıl 10.su gerçekleşen JMUN 2016 Konferansı’nda katıldı. Hisar Okullarının düzenlediği konferansta Terakkili delegeler, “Sürdürülebilir Bir Gelecek” başlığı altında açılan Sağlık, Eğitim ve Gençlik gibi çeşitli komitelerde küresel sorunlara çözümler üretti. Bu çözümleri de Türkiye’den ve dünyadan arkadaşlarıyla tartıştı.

Levent Yerleşkemizden öğrencilerimiz Mısır, Çin ve Kuzey Kore’nin; Tepeören Yerleşkemizden öğrencilerimiz ise Güney Kore’nin delegeliğini yaptı. Görüş Bildirgesi ve Yasa Tasarılarının hazırlanmasında etkin bir rol aldılar.

Öğrencilerimiz konferans boyunca komitelerinde ele aldıkları konulardan bazıları: “çocuk mültecilerin eğitime erişim sorunu”, “biyoçeşitliliğin azalması ve olası ekosistem çökmesi”, “büyük ölçekli istemsiz göçün etkilerini azaltmak”, “Güney Çin Denizi'nin çözülmeyen sorunu”, “yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının teşvik edilmesi”, “büyük miktarda veri dolandırıcılık davaları”ydı.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım