Terakkili Delegeler Dünya Sorunlarını Tartıştı

Tarih: 22.12.2017

Ortaokul JMUN (Junior Model United Nations) Kulübü öğrencilerimiz, 14-17 Aralık tarihleri arasında Hisar Okulları JMUN Konferansı’na katıldı. Birleşmiş Milletler çalışmalarının simülasyon yoluyla öğretildiği konferansta “Aşırılıkla Mücadele” temalı çeşitli dünya sorunlarına çözümler üretti. Tepeören Yerleşkemizden öğrencilerimiz Irak’ın, Levent Yerleşkemizden öğrencilerimiz ise Rusya’nın delegeliğini yaparak, Görüş Bildirgesi ve Yasa Tasarısı hazırlanmasında etkin bir rol üstlendiler.

Öğrencilerimizin Çevreden Politikaya, Eğitimden Siber Güvenliğe kadar çeşitli birçok komitede tartıştıkları sorunlardan birkaçı: “Afrika'da aşırılığı önlemek için Afrika’nın ekonomik olarak dâhil edilmesi ve Gelişmekte olan ülkeler arasında ekonomik bağımlılığın teşvik edilmesi”, “Meksika Körfezi'ndeki Deepwater Horizon petrol sızıntısının oluşturduğu kirliliğin temizlenmesi ve Çatışma alanlarında Eko-turizm varlıklarının korunması”, “Mültecilerin ev sahibi ülkelerdeki sosyal uyumunun kolaylaştırılması ve Hükümetler arası düzeyde uluslararası barış için kültürlerarası diyaloğun teşvik edilmesi”, “Kentsel alanlardaki aşırı nüfusun istemsiz göçe bağlı olarak etkisi ve Kozmopolit şehirlerde yetersiz altyapı sorunu”.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım