Terakkili Delegeler, Ayrımcılıkla Mücadele için JMUN’daydı

Tarih: 16.12.2015

JMUN (Junior Model United Nations) Kulüplerimiz, 10 – 13 Aralık tarihleri arasında bu yıl 9.su düzenlenen “Ayrımcılıkla Mücadele” temalı Hisar JMUN 2015 konferansında Birleşik Arap Emirlikleri, Finlandiya ve Brezilya’yı temsil etti. Birleşmiş Milletler çalışmalarının simülasyon yoluyla öğretildiği bu MUN konferansında Terakkili delegeler, Türkiye’den ve çeşitli ülkelerden öğrencilerle birlikte dünya sorunlarını tartıştı.

Öğrencilerimiz İnsan Hakları, Eşitlik, Çevre, Sosyal İlişkiler, Politika, Silahsızlanma, Güvenlik, Sağlık, Ekonomi komitelerinde “silahlanmanın kontrol altına alınması”, “ormansızlaştırılan Amazon’daki yerli popülasyonun korunması”, “çatışma bölgelerinde evrensel ilköğretimin yaygınlaştırılması” ,“asgari ücretin arttırılması” ve “din ve inanç konusunda ayrımcılıkla mücadele” gibi birçok konuyu ele alıp çözümler ürettiler.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım