Sosyal Sorumluluk Projemiz “Sevim’in Yeni Maskesi”

Tarih: 12.06.2014

LEVENT

Ortaokul Mobil Yazılım Kulübü öğrencilerimiz, bilgisayar öğretmenimiz Hamit Koşubaşı’nın danışmanlığında Şubat – Mayıs 2014 tarihleri arasında “Sevim’in Yeni Maskesi” adlı bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdi.

Bilişim Teknolojileri Bölümümüz, Hayata Renk Ver Derneği ve Kanserle Dans Derneği ile ortaklaşa yürüttüğü bu proje ile küçük yaştaki çocukların, hastalığı nedeniyle maske kullanması gereken insanlara karşı oluşabilecek ön yargılarını gidermeyi ve onları hastalıkla ilgili bilgilendirmeyi hedefledi.

Öğrencilerimiz, boyama kitabını dijital ortama aktararak, tablet ortamında çalışan sesli bir boyama e-kitabı hazırladı. Sayfalardaki resimleri istediğiniz renkte boyayabilir, her hikayeyi dinleyebilirsiniz.

Boyama kitabının orijinalini, National Children’s Cancer Society – NCCS hazırlamış, Hayata Renk Ver Derneği ve Kanserle Dans Derneği tarafından hakları alınarak Türkçeleştirilmiştir.

Projemiz, “E-biko 10. Uluslararası Bilişim Olimpiyatları”nda “Eğlenerek Öğrenelim / Animasyon” kategorisinde finale kaldı.

Boyama kitabının daha çok çocuğa ulaşmasına destek verdikleri için Hayata Renk Ver Dernek yetkilileri Melek Okur İleri ile Başak Bayraktar, Mobil Yazılım Kulübü öğrencilerimize teşekkür belgesi verdiler.

Uygulamayı, Apple Store ve Google Play üzerinden ücretsiz indirebilirsiniz.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım