Prof. Dr. Emre Kongar Terakki’de Konuğumuz Oldu

Tarih: 14.12.2017

Türkiye’nin en önemli Sosyal Bilimcilerinden Terakki Mezunu Prof. Dr. Emre Kongar, İnsan Hakları Haftası çerçevesinde 11 Aralık Pazartesi günü Tepeören Yerleşkemizde “İnsan Hakları ve Demokrasi” konulu bir söyleşi yaptı. Lise Sosyal Bilimler Bölümüzün düzenlediği söyleşi Konferans Salonumuzda gerçekleşti.

Kongar söyleşisinde, ortaokul 8. sınıf ve lise öğrencilerimize insan hakları ve demokrasi kavramının tarihsel gelişimini anlattı. Bu gelişimin dört aşamalı bir süreç olduğunu vurgulayan Kongar, birinci aşamanın “toplayıcı- avcı” toplum, ikinci aşamanın “tarım/tek tanrılı dinler”, üçüncü aşamanın “sanayi devrimi ve milliyetçilik”, dördüncü aşamanın ise “bilişim devrimi” olduğunu belirtti. Sonra, Terakkili gençlerin insan hakları ve demokrasi konusunda ülkemizin temsilcileri olduğunu vurgulayarak söyleşi sona erdi. Söyleşinin ardından öğrencilerimiz kitaplarını Kongar’a imzalattı.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım