Ortaokul Öğrencilerimizin "Hazırlıklı Konuşma" Etkinliği

Tarih: 17.02.2015

LEVENT
6. sınıf öğrencilerimiz, Türkçe dersinde okudukları “Anne Frank’ın Hatıra Defteri” aldı kitapla ilgili 9 – 13 Şubat tarihleri arasında sınıflarda ve okuma odasında “hazırlıklı konuşma” etkinliği yaptı.

Öğrencilerimiz Anne Frank’ın Hatıra Defteri’ni okurken “insan hakları”, “ayrımcılık”, “savaşların insanlar üzerindeki etkisi”, “ön yargılar/kalıp yargılar” kavramları üzerinde konuşarak bunlarla ilgili gösterilen görseller ve karikatürleri yorumlayıp video ve kısa filmler izledi.

Öğrencilerimiz belirlenen kavramlardan birini seçtikten sonra konu ile ilgili araştırma yaptı. Araştırmalarını okudukları kitapla ilişkilendirdiler, konuşma metinlerini hazırladılar. Sunumlarını gerçekleştirirken görsel materyallerden, videolardan ve kısa filmlerden yararlandılar.

Konuşmalarının sonunda kendi hazırladıkları kamu spotunu arkadaşlarına izleterek konu ile ilgili farkındalık düzeyinin artmasını sağladılar.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım