Ortaokul Öğrencilerimiz Avrupa Diller Günü’nü Kutladı

Tarih: 26.09.2014

LEVENT

Ortaokul İngilizce Bölümümüzün her sınıf seviyesinde farklı etkinlikler düzenlediği 26 Eylül Avrupa Diller Günü’nde öğrencilerimiz, Avrupa dillerinin çeşitliliği ve kültür zenginliği ile ilgili çeşitli çalışmalar yaptılar.

5. sınıf öğrencilerimiz, “arkadaşlık, saygı ve özgürlük” kelimelerini farklı dillerde kullanarak hazırladıkları posterleri arkadaşlarıyla paylaştılar.

Hazine avı etkinliğinde binanın çeşitli yerlerine saklanan ipuçlarını heyecanla arayan 6. sınıf öğrencilerimizden gizli kelime “Learning”i ilk bulan Efe Karaca (6D), Sabri Ahmet Solmaz (6D) ve Muhammet Utku Uluçay (6D) ödül almaya hak kazandı.

7.sınıf öğrencilerimiz, Avrupa dilleri ile ilgili farkındalık yaratmak ve çeşitliliği anlatmak amacıyla sunum ve anket ve videolar paylaştılar. Daha sonra öğrencilerimiz kendi seçtikleri kelimeleri çeşitli Avrupa dillerinde yazarak birer poster hazırladılar, dolaplarını bu posterlerle süslediler.

“Merhaba, güle güle, iyi günler, günaydın ve özgürlük” kelimelerini farklı dillerde haritaların üzerine yazarak çeşitli posterler hazırlayan 8. sınıf öğrencilerimiz ise günün önemi ve neden ortaya çıktığı ile ilgili öğretmenlerimizle sohbet ederek dillerle ilgili ‘ilginç’ bilgi paylaşımlarında bulundular.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım