Öğrencilerimiz Yazar Barış Müstecaplıoğlu’yla Buluştu

Tarih: 22.04.2016

TEPEÖREN

Lise öğrencilerimiz ve ortaokul 8. sınıf öğrencilerimiz, 20 Nisan Çarşamba günü Türk edebiyatının fantastik roman yazarı Barış Müstecaplıoğlu’yla buluştu. Müstecaplıoğlu öğrencilerimize, kurgu roman yazma teknikleri, yaratma süreci, tema işleyişi, fantazya türü hakkında kendi deneyimlerinin öngörüsüyle açıklamalar yaptı. Şamanlar Diyarı, Keşifler Zamanı, Özgürlük Uğruna adlı romanlarının kapak görselleri üzerinde fantastik karakter yaratma sürecini anlattı.

Geleceğin nasıl şekilleneceğini bugün yapacağımız seçimlerin belirleyeceğini söyleyen Müstecaplıoğlu, söyleşisini “Umutlu ya da umutsuz olmak değil, daha güzel bir gelecek için mücadele etmek önemli. Trafikteki uyarı levhaları nasıl bizleri korkutmak için değil, tehlikeli durumlara dikkat çekmek için varlar, distopyalar da okuru korkutmayı değil düşündürmeyi ve harekete geçirmeyi amaçlar. ‘Osmanlı Cadısı’ndaki İstanbul Eşitlik Hareketi de mücadeleden hiç vazgeçmeyen bir umut hareketi.” sözleriyle sürdürdü.

Ardından, Müstecaplıoğlu öğrencilerimizin sorularını cevapladıktan sonra söyleşi sona erdi
SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım