Öğrencilerimiz Minyatür Eserleri İnceledi

Tarih: 10.10.2014

Levent ve Tepeören Yerleşkelerimizdeki 5. sınıf öğrencilerimiz, Sosyal Bilgiler dersinde “Adım Adım Türkiye” ünitesi kapsamında yapılacak çalışmalara hazırlık yapmak için 09-10 Ekim tarihlerinde Beyoğlu’nda Türkiye’nin ilk minyatür parkı olan Miniatürk’ü gezdiler.

Öğrencilerimiz, Türkiye’de bulunan çeşitli eserlerin 1/25 ölçekli çeşitli maketlerini inceleme fırsatı buldular. Bunlardan bazıları, Safranbolu Evleri, Ayasofya Müzesi, Rumelihisarı, Sümela Manastırı, Galata Kulesi, Nemrut Dağı, Pamukkale ve Kapadokya’ydı. Gezi sırasında öğrencilerimiz, kültürel özelliklerin benzerlik ve farklılıklarını 3 boyutlu örneklerle tanıdılar.

 Kendileri için hazırlanan bilmecelerin yanıtlarını minyatür eserlerde arayan öğrencilerimiz, gözlem yapma becerilerini geliştirdiler ve öğrenmeyi sınıf duvarlarının ötesine taşıdılar.

Bu gezi ile 5. sınıf öğrencilerimiz, İstanbul başta olmak üzere ülkemizde yer alan çok sayıda tarihi mekânı ve doğal güzelliliği inceleme fırsatı yakalarken, Türkçe dersi işbirliği ile yapılacak öykü çalışmaları için de ön hazırlık yaptılar.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım