Öğrencilerimiz “Çikolata” Öyküsünü Tiyatrolaştırdı

Tarih: 18.09.2014

TEPEÖREN

Okuma eyleminin bir keyif olduğunu ve her bir öykünün başka hayatlara tanık olma fırsatı tanıdığını gözlemlemek için Ortaokul Türkçe Bölümümüzün 18 Eylül Perşembe günü düzenlediği okuma tiyatrosu etkinliğinde 7A sınıfı öğrencilerimiz Damla Elbeyli, Şevval Nur Tarakçı, Bartu İlbars Gümüş ve Türkçe Öğretmenimiz Yeşim Er Özcan, Orhan Kemal’in “Çikolata” öyküsünü tiyatrolaştırılarak 5. sınıf öğrencilerimize sundular.

Öykünün okunması esnasında gerçekleştirilen canlandırmaları öğrencilerimiz büyük bir merakla takip ederken canlandırma sonrasında ikram edilen çikolatalarla anın tadını çıkardılar. Öğrencilerimiz bu etkinlikten büyük zevk aldıklarını ifade ederken, okumada vurgu ve tonlamanın önemini bir kez daha fark ettiklerini dile getirdiler. Düzenlenecek başka okuma tiyatrosu etkinliğinde görev almak istediklerini ve şimdiden bir sonraki öykü okuma saatini iple çektiklerini belirttiler.     

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım