Nuran Direk'le Haklar ve Felsefe

Tarih: 24.11.2017

Levent Yerleşkemizden ortaokul 7. sınıf öğrencilerimiz, Dünya Felsefe Günü etkinlikleri çerçevesinde 23 Kasım Perşembe günü, Türkiye Felsefe Kurumu Çocuklar İçin Felsefe Birimi Başkanı Nuran Direk’le buluştu.

Söyleşi, Cengiz Aytmatov’un “İlk Öğretmen” öyküsü üzerinden “çocuk hakları” konulu sorgulama çalışması ile başladı. Yapılan sorgulama çalışmasında her sınıftan bir öğrencimiz, sınıf arkadaşlarını temsilen Direk’in sorularını yanıtladı. “Çocuk Hakları Sözleşmesi”ndeki hakların ihlalini vurgulayan soruları, “İlk Öğretmen” adlı öyküdeki ana karakter Altınay üzerinden yanıtlayan öğrencilerimiz, kendi yaşamlarından da örnekler vererek hak ihlalleri konusundaki duyarlılıklarını ortaya koydular.  Ortaokul Sosyal Bilgiler, Ortaokul Türkçe, Lise Sosyal Bilimler ve Felsefe Bölümleri işbirliğiyle gerçekleşen söyleşi, öğrencilerimizin Direk’e teşekkürleriyle sona erdi.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım