Mobil Uygulamamız “Bölme Akademisi” Güncellendi

Tarih: 29.05.2015

Mobil Uygulamamız “Bölme Akademisi” Güncellendi

Oyunun öğrenmeye güdüleme etkisinden faydalanarak bölme işlemi ve matematik dersine karşı olumlu tutum geliştirmek ve öğrencilerin küçük yaşta bölme işlemine yönelik kavram ve işlem becerilerinin geliştirilmesini sağlamak için Matematik Öğretmenlerimiz Başak Uzunali, Burçak Sürmeli, Dilek Ustaoğlu, Özlem Çelik ve Seda Özcan’ın tasarladığı ve Eğitim Teknoloğumuz Demet Küyük’ün programladığı oyun bazlı mobil uygulamamız “Bölme Akademisi”nin yeni versiyonu App Store ve Google Play’de.

5.sınıflar Yaratıcı Zihinler Kulübü öğrencilerimizin test çalışmalarını yaptığı; 3, 4 ve 5. sınıf öğrencilerimizin seslendirme çalışmalarına katkıda bulunduğu mobil uygulamamızın ilk versiyonundaki; bölmenin terimleri, bölümün basamak sayısını tahmin etme, bölme, kısa yoldan 10, 100, 1000 ..ile bölme, bölümde arada ve sonda 0 olan bölmeler, bölme kuralları kazanımlarına yönelik oyunlara ek olarak, yeni versiyonunda virgüllü bölmeler için "Spor Kompleksi", bölünebilme kuralları için ise "Mezuniyet Etkinlikleri" oyunları var.

Geçtiğimiz yıl Sabancı Üniversitesi’nin düzenlediği “ERG-Eğitimde İyi Örnekler” konferansında mobil uygulamamız poster sunumu olarak yerini almıştı.

Mobil uygulamamızın yeni versiyonunu App Store ve Google Play üzerinden “Terakki” veya “Bölme Akademisi” anahtar kelimeleriyle arayarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Google Play - https://play.google.com/store/apps/details?id=air.terakki.bolme&hl=tr

App Store - https://itunes.apple.com/tr/app/bolme-akademisi/id866999682?mt=8  

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım