Gezen Kitap Öğrencilerle Buluşuyor

Tarih: 25.09.2014

LEVENT

Öğrencilerimizin okuma alışkanlıklarını geliştirmeyi hedefleyen Türkçe Bölümümüz,  öğrencilerimize kitap okumayı özendirmek, okumayı sevdirmek, öğrencilerimiz arasında okumaya merak ve ilgi uyandırmak için 6.sınıf öğrencilerimizle “Gezen Kitap” projesini başlattı. İki farklı yerleşkemizde “Gezen Kitap” projesini öğrencilerimizle buluşturmayı amaçlayıp Tepeören Yerleşkemizde de “Gezen Kitap” projesini eş zamanlı olarak yürütüyorlar.

Türkçe Bölümümüz, kütüphane birimimizle iş birliği içinde yürüttükleri bu projede “Bu Kitabın Adı Sır” kitabının olabildiğince fazla öğrenci tarafından okunması için “Gezen Kitap”ımızı tüm 6.sınıf şubelerimiz için birer tane aldılar. Her şube belirlenen tarihlerde kütüphaneye giderek önce kütüphane sistemimizle ilgili bilgi sahibi oldular, daha sonra kütüphanede kendi okuma kitaplarının arasında gizlenen “Gezen Kitap”ı bulmaya çalıştılar. Kitabı bulan ilk öğrencimizle bu serüven başlamış oldu.

Öğrencilerimiz, kitabı okuyup bitirdikten sonra kütüphaneye teslim ederek projenin defterine kitapla ilgili duygu ve düşüncelerini paylaşacaklar. Kitap kütüphaneye bırakıldıktan sonra farklı öğrencilerimiz bu kitaba sahip olmak için uğraşacaklar. Böylece tek bir kitabı paylaşıp okumanın keyfine varacaklar.

Dönem sonunda “Gezen Kitap” serüvenine katılan öğrencilerimizin fotoğraflarının, yazdıkları görüşlerinin sergileneceği bir panoyla projemizi tamamlamış olacağız.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım