Benim de Söyleyeceklerim Var

Tarih: 14.02.2017

Her iki yerleşkemizden ortaokul 6. sınıf öğrencilerimiz, 10 Şubat Cuma günü “Benim de Söyleyeceklerim Var” etkinliğinde tüketim alışkanlıkları, çevre bilinci, hayvan hakları, çocuk hakları ve trafik konularında görüşlerini çözüm önerileriyle paylaştı.  

Bu etkinlikle araştırma ve sorgulama yapabilme, konuşurken beden dilini, ses ve mimiklerini etkili kullanabilme, dinleyicileri ikna etme ve sunum yapabilme becerilerini geliştiren öğrencilerimiz, Türkçe dersinde yaptıkları konuşmalarını görsellerle destekleyerek sundu. Bu etkinliğin sonucunda her sınıftan sunum ölçütlerine göre seçilen sınıf temsilcileri, performanslarını arkadaşlarına ve öğretmenlerine sergiledi.

Konuşmacı öğrencilerimiz, jüri üyeleri tarafından sunum ölçütlerine göre değerlendirildi. Levent Yerleşkemizden Aslınur Kemendi (6 A) “Türkçenin Yanlış Kullanımı” konulu konuşmasıyla üçüncü, Irmak Aytekin (6 B) “Hayvan Hakları” konulu konuşmasıyla ikinci, Sena Vardar (6 D) “Tüketim Alışkanlıkları” konulu konuşmasıyla birinci oldu.

Tepeören Yerleşkemizden ise Ece Zehra Ekincikli (6 C) “Eşitlik ve Adalet” konulu konuşmasıyla ve Ece Hacıömeroğlu “Kitap Okuma Alışkanlığı” konulu konuşmasıyla üçüncülük ödülünü paylaşırken, “Hava Kirliliği” konulu konuşmasıyla Beril Alkan (6 A) ikinci, “Hayvan Hakları” konulu konuşmasıyla Ada Sarısakal (6 C) birinci oldu.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım