6. Sınıf Öğrencilerimiz Mathematikum Müzesi ve Legoland için Almanya’daydı

Tarih: 22.05.2015

LEVENT
6. sınıf öğrencilerimiz, 16 – 19 Mayıs tarihleri arasında Ortaokul Matematik Bölümümüzün organizatörlüğünde Almanya’daki Matematik Müzesi, Legoland ve BMW müzesini gezdi.

Almanya’nın Gießen şehrinde her yıl yüz binlerce, her yaştan ziyaretçinin ilgisini çeken “Mathematikum” adlı deneysel matematik merkezinde öğrencilerimiz; formüller, denklemler, sayılar ve semboller yerine, kişisel deneyimlerini kullanarak matematik öğrendiler. Matematiksel deneyler aynalar, Leonardo köprüsü, sabun filmleri ve bulmacalar ile farklı ve eğlenceli matematik keşifleri yaşadılar.

Stuttgart ile Münih arasında bulunan ve Almanya’nın en eğlenceli tematik parklarından biri olan Legoland’de Roller Coster hız treni, Su Atraksiyonları gibi çeşitli aktivitelere katılıp Lego Fabrikası ve  Avrupa’nın en önemli şehir ve anıtlarının 20’de 1 büyüklüğünde 25 milyon lego parçasından oluşturulmuş minyatürlerini gördüler.

Frankfurt ve Münih şehir turları ile Goethe'nin Evi, Frankfurt Katedrali, Römer, Commerzbank Kulesi, eski belediye sarayı, yeni belediye sarayı, Meryem Ana Kilisesi’ni gezen öğrencilerimiz, son olarak 1916 yılında kurulan otomobil, motosiklet, motor ve bisiklet üreticisi  BMW’nin  müzesini ve son modellerinin bulunduğu BMW Welt’i ziyaret ettiler.

 

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım