6. Sınıf Öğrencilerimiz, “3-2-1 Köprüsü” ile Tanıştı

Tarih: 24.11.2014

LEVENT

Ortaokul Sosyal Bilimler Bölümümüz Öğrenme Geliştirme Merkezimizin desteğiyle, felsefeci Nelson Goodman’in bireylerin farklı alanlarda disiplinler ve kültürler arası üst düzey düşünme ve öğrenme biçimlerini anlamaya ve iyileştirmeye yönelik Harvard Üniversitesi’nde kurduğu eğitim araştırma grubu Sıfır Projesi’nin (Project Zero) “Düşünmeyi Görünür Kılma (Visible Thinking)” yaklaşımını esas alan etkinliklerine “Gör, Düşün, Merak Et” yöntemi ile başlamıştı.

6.sınıf öğrencilerimiz, 17 - 21 Kasım tarihleri arasında “Geçmişten Günümüze Yerleşme” konusunu “Düşünmeyi Görünür Kılma” yaklaşımlarından “3-2-1 Köprüsü” yöntemiyle öğrendi.

Konuyla ilgili üç düşünceyi, merak ettiği iki soruyu ve vermek istediği örneği kağıtlarına yazan öğrencilerimiz, bu kağıtları kartona ya da tahtaya yapıştırarak görüşlerini arkadaşlarıyla paylaştılar. Ardından konu ile ilgili bir video izlediler, yerleşmelerin geçmişten günümüze değişimini sorgulayarak çıkarımlarda bulundular.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım