Terakkili’ye MATBEG 2019’da Üstün Başarı Belgesi

Tarih: 24.05.2019

Tepeören Yerleşkemizden ortaokul öğrencimiz Ege Poyraz Bodur (7B), MATBEG (Matematiksel Becerileri Geliştirme) 2019’da 100 tam puanla Üstün Başarı Belgesi aldı.

Türkiye çapında Şubat ayında gerçekleştirilen uygulamada öğrenciler,  Sayı ve İşlem Becerisi, Uzamsal ve Şekil Becerisi, Matematiksel Muhakeme Becerisi,  Matematiksel Bilgi Okur Yazarlığı olmak üzere 4 beceri açısından değerlendirildi.

MATBEG, öğrencilerin birer “yaratıcı problem çözücü” olmalarını sağlamak amacıyla geliştirilen ve içerisinde her sınıf düzeyine göre ayrı ayrı, farklı türde ve sayıda sıra-dışı problemlerin bulunduğu, ilk ve ortaokul düzeyi için geliştirilmiş bir uygulamadır. MATBEG problemleri, öğrencilerin test, ders ve yardımcı ders kitaplarında, internet sitelerinde ve pek çok ulusal ve uluslararası sınavda/yarışmada karşılaşmadıkları sıra dışı olarak adlandırdığımız problemlerdir.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım