Terakkililer Yaratıcılıkta Türkiye 4.sü

Tarih: 17.03.2017

Dünyanın en büyük yaratıcı çözüm geliştirme organizasyonu olan "DAT (Destination Imagination Affiliate Tournament)" etkinliğinde Levent Yerleşkemizden ortaokul “DI-dede” takımımız ve Tepeören Yerleşkemizden lise “Three Musketeers” takımımız “Improv (Doğaçlama)” görevinde ortaokul ve lise seviyelerinde Türkiye 4.sü oldu. Levent Yerleşkemizden ortaokul “D-VampIres” takımımız ise “Service Learning (Sosyal Sorumluluk)” görevinde ortaokul seviyesinde Türkiye 5.liği elde etti. Efes Kongre Merkezi’nde 10 - 12 Mart tarihleri arasında düzenlenen etkinliğe Türkiye genelinden 300 takım ve yaklaşık 1500 öğrenci katıldı.

Etkinlikte; Levent Yerleşkesi 6, 7 ve 8. sınıf seviyesinde Ortaokul İngilizce Destination Imagination Kulübü öğrencilerimizdenD-VampIres” takımımız, görme engelli çocuklar için sesli İngilizce kütüphane oluşturarak, bu projelerinin içeriğini ve aşamalarını ‘fabl’ tarzında bir skeçle sundu. Diğer kulüp takımımız “DI-dede”, rastgele seçilen 3 karakteri (sanatçı, filozof, vb.) içeren 3 ayrı edebi türde (western, peri masalı, vs.) 3’er dakikalık skeçler oluşturup değerlendiricilere sundu. Tepeören Yerleşkesi Lise Destination Imagination Kulübü 11. sınıf öğrencilerimizin bulunduğu Three Muskeeters; verilen 3 karakter, 3 tiyatro türü ve verilen hikaye konusunu kullanıp doğaçlama yaparak 3’er dakikalık 3 skeç hazırladılar.

Haberin devamına buradan ulaşabilirsiniz.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım