Eğitim Anlayışı

Terakkili olmak, yaşam boyu ilham verecek bir eğitim almak yaşama eksiksiz ve bir adım ileride hazırlanmaktır. Eğitim ve öğretim çalışmalarımız, bu anlayış doğrultusunda uzman eğitim kadromuzla Tepeören ve Levent yerleşkelerimizde “Tek Terakki. İki yerleşke.” prensibiyle gerçekleştirilir.

Okullarımızda öğrencilerimizin,

  • Yabancı dil becerisi kazanması
  • Bir üst öğrenime akademik ve sosyal olarak eksiksiz hazırlanması
  • Sanatsal, kültürel, sportif aktivitelerle yetkinlik kazanması
  • Uluslararası açılımlarımızla dünya vatandaşlığına hazır olmaları öncelikli çalışmalarımızdandır.

Okullarımızda, misyonumuz doğrultusunda; doğaya ve çevresine duyarlı, tüm kültürlere ve farklılıklara saygılı, birey  haklarının bilincinde olan, bilgiye ulaşma yollarını bilen, kendine güvenen, Atatürk ilkelerine bağlı laik ve demokratik toplum düzenini benimseyen etik değerlere sahip barış dolu bir dünya için yaşam boyu öğrenmekten vazgeçmeyen  bireyler olarak yetiştirilmesi hedeflenir.

Öğrenmenin her bir öğrencide ayrı ayrı gerçekleştiği gerçeğiyle Terakki’de eğitim sistemi öğrenci merkezli bir yaklaşımla sürekli olarak düzenlenir ve çeşitlendirilir. Örneğin hedeflerimize ulaşmak için yalnızca sınav odaklı bir eğitim anlayışı yerine anaokulundan lise son sınıfa kadar öğrencilerimizin tüm gelişim alanlarını kapsayacak kuruma özgü programlar ve etkinlikler uygulanır.

Okullarımızda, öğrencilerimizin özgüvenlerinin, hoşgörülerinin, estetik duyarlılığa sahip mizah anlayışlarının, sanata bakışlarının ve yeteneklerinin, bilime, topluma ve çevreye katkılarının gelişmesini sağlamak adına çeşitli düzenlemeler yapılmaktadır. Terakki’de öğrencilerimiz doku laboratuvarından bilimsel proje odalarına, felsefe sınıfından pek çok bilim ortamı ve etkinliklerle buluşturulur. Yüzmeden masa tenisine kadar pek çok spor dalıyla tanıştırılır. Ayrıca farklı müzik aletleriyle ilgilenebilecekleri çeşitlilikte müzik atölyeleriyle, web tasarımdan yazılım üretmeye kadar bilgisayar ve teknoloji çalışmalarıyla, çizgi film, stop motion film çekiminden heykel ve seramik atölyelerine kadar çok çeşitli alanlarda faaliyetlerle öğrencilerimiz desteklenir ve böylece çok yönlü gelişmelerine katkı bulunulur.

Ulusal ve uluslararası platformlarda pek çok okul, üniversite, akademik ve resmi kurumla işbirliği yapılmakta olup öğrencilerimiz ulusal, uluslararası ve kurum içi projelere katılarak bilginin yalnızca tüketicisi değil üreticisi de olurlar.

Avrupa Konseyi Avrupa Ortak Dil Çerçevesi (CEFR ) kapsamında Avrupa dil standartlarına uyumlu bir programla öğrencilere yabancı dil eğitimi verilmekte, öğrencilerimizin, öğrendikleri yabancı dillerdeki becerileri İngilizce için University of Cambridge ESOL, Fransızca DELF ve Almanca FIT ve İspanyolca DELE gibi uluslararası tanınırlığı olan sertifika sınavlarıyla ölçülmektedir. Öğrencilerimiz, ulusal  ve uluslararası sınavlarda, yüksek öğrenimde başarılı olmaları  daha da önemlisi gelecekte dünya vatandaşı olarak güçlü  iletişim becerilerine katkı  sağlayacak yabancı dil becerisi edinirler.

Terakki’de uluslararası geçerliliği ve tanınırlığı olan Uluslararası Bakolorya (International Baccalaureate - IB) programları uygulanır.

Levent Yerleşkemizdeki anaokulu ve ilkokulumuz, 15 Ağustos 2014 tarihinde İlk Yıllar Programı (Primary Years Programme – PYP) dünya okulu oldu. Liselerimizde Diploma Programı (Diploma Programme – DP); Levent Yerleşkemizde 23 Nisan 2013 tarihinde kabul alarak 2013-2014 öğretim yılından, Tepeören Yerleşkemizde ise 1 Mayıs 2018 tarihinde kabul alarak 2018-2019 öğretim yılından itibaren uygulanmaya başlandı.

Tüm çalışmalardaki hedefimiz; okullarımızda  öğrencilerimizin çok yönlü gelişimleri esas alarak onları  geleceğin bilinmeyen dünyasına hazırlamak o dünyaya katkı sağlayacak yaşam becerileri ile donatmaktır.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım