Projeler

Öğrencilerimizin akademik başarıları kadar onların yaşayarak, eğlenerek öğrenmelerini de önemseriz.

Uluslararası Projeler Koordinatörlüğümüz, öğrencilerimizin geleceğe hazırlanmasında uluslararası standartların gerektirdiği biçimde gelişmelerini destekleyici kültürel, sanatsal, bilimsel, sportif etkinliklerle tüm bölümlerimize ve öğrencilerimize destek verir.

Öğrencilerimizin hem ulusal değerlerin farkına varmalarının hem de farklı kültürleri anlamalarının bir zenginlik olduğunu öğrenmelerini sağlayan, eğitimde Avrupa standartları ve eğitim yaklaşımlarının yaşatıldığı bireysel iletişim, sosyal çevre ve sanat içerikli Avrupa Birliği Projeleri ile yabancı dil becerilerinin geliştirildiği uluslararası projeler yürütürüz. Almanya, Hollanda, Fransa ve İtalya ile gerçekleştirilen Öğrenci Değişim Programları ile öğrencilerimiz, okulda öğrendikleri yabancı dilleri yerinde konuşma, öğrendiklerini uygulama ve yaşama fırsatı bulur. Birbirlerinin kültürlerini tanır, farklı ülkelerde birçok öğrenciyle kültürlerarası farklılığı ve benzerlikleri yaşayarak öğrenir, dünya vatandaşlığını deneyimler.

Öğrencilerimiz, sürdürülebilir enerji konusunda bilinç yaratmak için organize edilen Shell Eco-marathon’a kendi tasarladıkları araçlarla katılırlar. Takım arkadaşlarıyla birlikte geleceğin şekillenmesinde aktif rol oynar. CERN’e bilimsel gezilerle fizik öğrenimlerine destek olabilecek sorulara birinci ağızdan cevap alır. FLL (FIRST LEGO League) yarışmasıyla bilim ve teknoloji alanında çalışıp robot ve düzeneklerle yılın temasıyla ilgili projeler üretir. Nepal Sosyal Sorumluluk Projesi ile öğrencilerimiz farklı hayatlara dokunur. Edinburgh Bilim Festivali’nde farklı ülkelerden gelen öğrencilerle birlikte yapılan atölye çalışmalarına katılır.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım