Yabancı Diller Koordinatörlüğü

Terakki Vakfı Okullarında Yabancı Diller Bölümü, öğrencilerine 21. Yüzyıl  becerileri ile donatılmış eşsiz bir eğitim olanağı sunmaktadır.

Yabancı dilin hem akademik hem de gerçek yaşam ortamında kullanılmasına yönelik beceriler sağlayan iletişimsel metod çerçevesinde Terakki, her öğrencisini gelecekte global bir Türk vatandaşı olma yönünde yetiştirmektedir.

Terakki Yabancı Diller Bölümü, Avrupa Dil Çerçevesi  Programı (CEFR) referans alınarak tasarlanmış kapsamlı bir İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca müfredatına sahip olmakla birlikte K-12’DE 5000 saatin üzerinde bir yabancı dil eğitimi sunmaktadır. Her seviyede öğrenci ihtiyaçlarının ön planda tutularak organize edildiği bir programla, her öğrenciye bireysel olarak ulaşmak ve her öğrencinin yabancı dil potansiyelini en üst seviyede kullanmasını sağlamak temel amaçlarımızdan biridir. Bu amaç doğrultusunda siz de çocuğunuza göre tasarlanmış ve onun yabancı dil ihtiyaçlarının, yabancı dildeki güçlü ve zayıf yanlarının belirlendiği ve bunların öğretmenleri tarafından incelenerek gereken her türlü desteğin sağlandığı bir programda eğitim aldığını bileceksiniz.

Terakki, EAQUALS Sertifikalı İstanbul’da ilk ve tek K-12 okulu

Terakki Yabancı Diller Bölümü 2015 yılında, Avrupa Dil Konseyi tarafından kalite ödülü ile belgelenmiş uluslararası standartlarda yabancı dil programı Evaluation & Accreditation of Quality in Language Teaching (EAQUALS) sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Terakki Vakfı Okulları, Yabancı Dil Eğitim kadrosu ile de birçok okula göre ön plana çıkmaktadır. Terakki Yabancı Diller Bölümü kadrosu alanında en iyi eğitimi almış, deneyimli ve sürekli öğrenmeyi kendine amaç edinmiş teknolojiyi ve global ölçekteki tüm gelişimleri en iyi şekilde takip eden ve bunu ders ortamında kullanabilen öğretmenlerden ve uzmanlardan oluşmaktadır.

Terakki Yabancı Diller Bölümü misyonu

Küreselleşen dünyada öğrencilerin kişisel ve profesyonel hedeflerine ulaşmaları yönünde gerekli iletişimsel dil becerilerine sahip, günümüz modern dünyasında standartları yüksek bir eğitim alırken başarılı olabilmek için en yüksek akademik becerilerle donatılmış olan ve aynı zamanda eleştirel düşünce becerilerine sahip, özgür birer Türk ve dünya vatandaşı olma yönünde gerekli bilişsel becerilerle donatılmış bireyler yetiştirmektir.

Ayrıca yürüttüğümüz eğitim programımız doğrultusunda dil, kültür, iletişim ve ömür boyu öğrenme gibi değerlerin önemine vurgu yapmaktayız.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım