Burs

Vakfımız tarafından sağlanan burslar ve MEB tarafından sağlanan ücretsiz okuma hakkı,  gerekli şartları karşılayan Terakki Vakfı Okulları öğrencileri tarafından kulanılır.

MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) Ücretsiz Okuma Hakkı

Terakki Vakfı Okulları’nda, her öğretim yılında, T. C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin ücretsiz veya burslu okutulacak öğrencilerle ilgili esaslarına göre öğrencilere ücretsiz okuma hakkı sağlanır.

Bu olanaklardan yararlanacak öğrenci miktarı; kurumdaki öğrenci sayısının % 3’üdür.

Vakıf Bursları

Terakki Vakfı, başarıyı ödüllendirme ilkesinden hareketle T.C. Milli Eğitim Bakanlığının Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin Ücretsiz veya Burslu Okutulacak Öğrenci ve Kursiyerler ile ilgili esaslarına göre ücretsiz okuyacak öğrencilere tanınan olanaklara ek olarak, öğrencilere "Başarı Bursu" da verir.

Vakfımızın her yıl vermekte olduğu bu karşılıksız bursların, başarılı öğrencilere ve ailelerine önemli bir destek sağlayacağına inanıyoruz.

Terakki Vakfı tarafından verilecek karşılıksız burslar hakkında ayrıntılı bilgilere Vakıf sayfamızdan ulaşabilirsiniz

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım