Yazar İnan Çetin Konuğumuz Oldu

Tarih: 29.03.2016

LEVENT

Hazırlık sınıfı, 9. sınıf ve 9 Pre-IB sınıfı öğrencilerimiz, 24 Mart Perşembe günü Terakki Vakfı Kültür Merkezi K1’de yazar İnan Çetin’den Yaşar Kemal’i dinlediler. Günümüzün önemli yazarlarından İnan Çetin, Yaşar Kemal’le olan dostluğunu, Yaşar Kemal’in bir insan ve bir yazar olarak onda bıraktığı etkiyi ve Yaşar Kemal’in evrensel bir yazar olarak önemini anlattı.

Tanıklıklarıyla, anılarıyla zenginleştirdiği konuşmasında Yaşar Kemal’in insana olan sevgisi ve umudunu, Kemal’in söylencelerden, masallardan, yerel söyleyişlerden beslenerek büyük bir edebi dil yarattığını, evrenselliğinin nedenlerini ve Yaşar Kemal’in Şehrazat soyundan gelen bir yazar olduğunu vurguladı. Yaşar Kemal’in empati yeteneğinden örnekler vererek bahseden Çetin, Kemal’in çoğu metninde irdelediği doğa ve insan ilişkisinin önemi üzerinde durdu.

“Edebiyat, bir pusuladır. Sizlere gitmeniz gereken yönü buldurur, sizi size gösterir çünkü.” diyen Çetin, edebiyatın insana neler katabileceğinin de altını çizdi. Yaşar Kemal’i anıyor olmaktan hem büyük bir mutluluk hem de büyük bir üzüntü duyduğunu vurgulayan Çetin, Yaşar Kemal okumanın hayatlarımızı nasıl zenginleştireceğini yineleyerek konuşmasını bitirdi.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım