TTMUN Kulübümüzden PrepMUN’16 Konferansı

Tarih: 09.05.2016

TEPEÖREN
TTMUN (Terakki Tepeören Model United Nations) Kulübü öğrencilerimiz, 21 Nisan Perşembe günü lise hazırlık seviyesindeki arkadaşları için dünya sorunlarının ele alındığı, Birleşmiş Milletler çalışmalarının simülasyon yoluyla öğretildiği MUN konferanslarından PrepMUN 2016’yı düzenledi. Öğrencilerimiz bu konferansta “Temiz suya erişim ve sağlık şartlarının iyileştirilmesi(Improving Access to Clean Water and Basic Sanitation) ve “Çocuk işçileri koruma önlemleri(Measures to control Child Labor) konularını tartıştı.

Lise hazırlık sınıfı öğrencilerimiz, dünya sorunlarını ele aldıkları konferansta bir yıl boyunca öğrenmiş oldukları İngilizce bilgilerini kullanarak kendilerini yazılı ve sözlü olarak ifade ettiler. TTMUN Kulübü öğrencilerimiz ise sorumluluk almak, organize çalışabilmek, konferans düzenlemek, görev dağılımı yapabilmek ve görev alma bilinci oluşturmak, oturum yönetmek, takım arkadaşlarına saygı duymak, işbirliğine açık olmak, bilgi paylaşımında bulunmak ve koçluk yapmak gibi birçok sosyal ve akademik beceriyi aynı anda geliştirebilme imkânı buldu.

Haberin ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım