Terakkililer Yeni Elektrikli Araçlarıyla Shell Eco-marathon Europe 2018'de Yarıştı

Tarih: 25.09.2018

Levent Yerleşkemizden Shell Eco-marathon Takımımız Team TERAKKİ, Tepeören Yerleşkemizdeki kardeş takımı Turbo TERAKKİ üyelerinin de yer aldığı karma takımıyla, Temmuz’un ilk haftası Londra’da Queen Elizabeth Olimpic Park’ta Shell Eco-marathon Europe 2018’e katıldı. Türk takımlarının Shell Eco-marathon Europe’a katılmaya başladığı 2005 yılından beri her yıl yarışmaya katılabilmiş tek Türk takımı olarak geleceğin alternatif enerjili ulaşım araçlarını temsil eden Elektrikli Şehir Konsepti kategorisindeki yeni yarış aracı “Terakki Urban Electric 2018” ile yarışta 14. kez yer aldı.

Kendi tasarlayıp ürettikleri yeni elektrikli araçlarıyla yarışan Terakkili gençler; ODTÜ, İTÜ, Boğaziçi, İstanbul, Uludağ ve YTÜ gibi ülkemizin önde gelen 12 üniversitesinin de bulunduğu Shell Eco-marathon Europe 2018’de tek Türk lise takımı oldu.

Shell Eco-marathon Europe 2018’de ilk kez aday olduğumuz Off-Track ödüllerinden Communications Award’ın ilk fazı olan Challenge 1’de jürinin seçtiği en iyi 6 takım arasında Team TERAKKİ, 3. sırada yer aldı. Listeye giren üniversite takımları arasında tek lise ve tek Türk takımı Team TERAKKi'ydi.


Fen Projeleri Koordinatörümüz Ziya Bahtiyar'ın öğrencilerimizin yeni aracının tasarım ve üretim sürecini anlattığı yazısını buradan okuyabilirsiniz.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım