Terakkililer Shell Eco-marathon Türkiye’deydi

Tarih: 28.09.2017

Lise öğrencilerimiz, 22 - 24 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen Shell Eco – marathon Türkiye’ye kendi tasarlayıp ürettikleri araçlarıyla katılarak, en az enerjiyle en uzun mesafeyi kat etmek için yarıştı. Takımlarımız Levent Yerleşkesinden Team TERAKKİ ve Tepeören Yerleşkemizden Turbo TERAKKİ’ydi.

Yarışma; Shell Türkiye, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Uludağ Otomobil İhracatçılar Birliği (OİB) işbirliğiyle İstanbul’daki TİM Dış Ticaret Kompleksinde düzenlendi. Bu sene üçüncü kez Türkiye’de yapılan Shell Eco – marathon yarışmasında Türkiye, Bulgaristan, Yunanistan ve Slovakya’dan toplam 22 takım yer aldı. Yaklaşık 300 öğrencinin bulunduğu 22 takımdan sadece 3’ü lise öğrencilerinden oluşuyordu.

Team TERAKKİ, Urban Concept (Şehir Konsepti) kategorisinde Battery Electric (Elektrikli Araç) dalında, Turbo TERAKKİ ise Prototype (Prototip) kategorisinde Gasoline (Benzin) dalında yarışmaya katıldı.

Team TERAKKİ, dünyanın en önemli mühendislik yarışmalarından olan Shell Eco- marathon’da 2005 yılından bu yana kararlılıkla yarışıyor.
Eylül 2017

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım