Terakkililer Roman ve Suriyeli Çocuklarla Buluştu

Tarih: 21.06.2016

TEPEÖREN

10 A sınıfı Seçmeli proje dersi öğrencilerimiz, 16 Haziran Perşembe günü “Etnik Köken Ayrımcılığında Çingene Pembesi Bir Düş” projelerinin üçüncü bölümünü gerçekleştirdi. Öğrencilerimiz okulda yaptıkları yemek satışından elde ettikleri gelirlerle Pendik’te Teneke mahallesindeki Roman vatandaşlara yiyecek-giyecek-kırtasiye malzemelerinden oluşan yardım kolileri götürdüler.

Öğrencilerimiz bölge ziyaretinin ardından Harbiye’deki Roman ve Suriyeli çocukların eğitim aldığı etüt merkezini ziyaret ettiler. Harbiye Etüt Merkezi’nde gönüllü olarak çalışacaklarını belirttiler. Kitap, kırtasiye malzemesi ve oyuncak kolilerini götürdükleri etüt merkezinde orada eğitim alan öğrencilerle buluştular, oyunlar oynadılar, kitap okuma saati uygulaması yaptılar.

Öğrencilerimizin dikkatini çeken, çocukların etüt merkezini yuvaları gibi sahiplenmeleri ve buradaki çalışmalarla okullarında elde ettikleri başarılardı. Etüt merkezinde gönüllü olarak çalışan Melek Bahat, öğrencilerimize etüt merkezinde yapılan ve yapılması planlanan çalışmalardan bahsetti. Buradaki eğitimin, daha çok öğrencilerin sosyal gelişimini destekleyecek doğrultuda olacağını belirtti.

Bahat, merkezde fotoğraf odası, dans atölyesi, resim atölyesi, masal okuma gibi bölümlerin açılacağını ve öğrencilerimizin gönüllü olarak bu alanlarda destek verebileceğini ifade etti. Teneke mahallesi ve Harbiye Etüt Merkezinden çok etkilenen öğrencilerimiz, kalıp yargıların ortadan kalkması için bu sorunun farkındalığını herkese anlatmak istediklerini ve bu anlayış için özverili çalışacaklarını söylediler.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım