Terakkililer Medyada Nefret Söylemini Araştırdı ve Tartıştı

Tarih: 12.12.2018

Levent Yerleşkemizde lise 11. sınıf gönüllü öğrencilerimiz, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nde “Medyada Nefret Söylemi” konulu çalışmalarını Terakki Vakfı Kültür Merkezi K1’de lise 10. sınıf seviyesinden arkadaşlarına sundular. Irkçılık, ayrımcılık ve ötekileştirmenin üretilmesinin araçlarından biri olan ayrımcı dili ve nefret söyleminin medyadaki örneklerini tespit edebilmek ve medyada insan haklarına saygının güçlendirilmesi için farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilen sunumlarda öğrencilerimiz, ifade özgürlüğü, nefret söylemi, nefret suçu kavramlarını da tanıttılar. İfade özgürlüğü ile nefret söylemi arasındaki farkı ortaya koydular.

Sunumlar, öğrencimiz İnci Temur’un (11A) açılış konuşmasıyla başladı. Sunumun bitiminde 10. sınıf öğrencilerimiz soru ve yorumlarıyla yapılan tartışmaya katkıda bulundular.


SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım