Terakkililer İtalya'dan Gelen Arkadaşlarını Ağırladı

Tarih: 09.04.2018

İtalya Öğrenci Değişim Programımızın ilk aşaması geçtiğimiz Ocak ayında Torino’da Liceo Darwin Scientifico okulunda gerçekleşti. Programın ikinci aşaması ise Liceo Darwin Scientifico öğrencileriyle 14 - 20 Mart tarihleri arasında İstanbul’da tamamlandı.

Misafirlerimiz Levent Yerleşkemizden lise öğrencilerimizle birlikte bir hafta boyunca okulumuzda ve dışarda çeşitli aktiviteler yaptı. Okulda öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin hazırladığı yarışmalara katıldılar, voleybol ve futbol maçları yaptılar. Resim etkinliğinde iki ülkeyi yansıtan sanatsal bir çalışma gerçekleştirdiler.

Ayrıca öğrenciler, İstanbul’un tarihi ve turistik yerlerinden Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Camii, Hipodrom Meydanı, Yerebatan Sarnıcı, Kapalı Çarşı ve Mısır Çarşısı’nı, Kız Kulesi’ni ve İstanbul Modern’i gezdiler.

Öğrenci Değişim Programlarımızla öğrencilerimiz okulda öğrendikleri yabancı dilleri yerinde konuşma fırsatı bulurken, ömür boyu sürecek dostluklar da kurarlar. Birbirlerinin kültürlerini tanır, farklı ülkelerde birçok öğrenciyle kültürlerarası farklılığı ve benzerlikleri yaşayarak öğrenir, dünya vatandaşlığını deneyimler.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım